Aston Martin готує свій перший електричний автомобіль

Aston Martin планує запустити свій перший електричний автомобіль (EV) до кінця цього десятиліття, після років затримок та зміни планів. Компанія розглядає, як зробити свій EV так само захоплюючим, як і бензинові моделі. У недавньому інтерв’ю один із топ-менеджерів натякнув, що Aston Martin може запозичити деякі рішення у Hyundai.

Hyundai Ioniq 5 N має симульовані перемикання передач і штучний звук, що відповідає прискоренню автомобіля. Головний креативний директор Aston Martin Марек Рейхман зазначив, що ці елементи можуть бути використані у майбутніх EV, якщо вони сприятимуть покращенню водійських вражень.

Рейхман підкреслив важливість автентичності таких функцій, пов’язаних із моторними досягненнями компанії. Він зазначив, що Aston Martin має унікальну перевагу в знаннях з Формули-1, які можуть бути використані для створення захоплюючих дорожніх автомобілів.

Перший електричний автомобіль Aston Martin буде запущений до кінця десятиліття, з додатковими моделями у майбутньому. Проте основним технологічним партнером компанії стане Lucid, з якою Aston уклала угоду в 2023 році на використання батарей та інших компонентів.

Попри це, бензинові двигуни залишаться в фокусі Aston Martin. CEO компанії Адріан Халмарк підтвердив намір зберегти V12 до 2030 року, попри жорсткі вимоги до викидів.